Dentální hygiena

Přijďte se přesvědčit, že profesionální dentální hygiena, která je základem preventivní stomatologické péče, není bolestivým ošetřením ale příjemným pocitem ve vašich ústech. Prevence onemocnění zubního kazu i parodontitid není náročná a naše specialistky vám zcela individuálně pomohou dosáhnout pozitivních výsledků. Pokud chcete mít krásné zdravé zuby a dásně, ušetřit za budoucí ošetření u svého stomatologa, neváhejte a objednejte se u nás!

Dentální hygiena je preventivní stomatologický obor, zabývající se předcházením, ale i léčbou již vzniklých onemocnění zubů a dásní. V moderním světě již zcela běžnou součástí profesionálního zubního lékařství. Dovolte nám, abychom vás mohli zasvětit do tajemství zářivého úsměvu a zdravých zubů, které se nemusí kazit.

Prevence zubního kazu a parodontitidy

Vše začíná již v dětském věku. Nemoci zubů i dásní jsou způsobené bakteriemi, přenášenými z jedné dutiny ústní do druhé, nejčastěji z rodičů na děti. Proto není zcela správné důvěřovat tvrzení, že se onemocnění kazu, či zánětu dásní dědí. Pokud bakterie nenecháme v ústech růst a množit se, nemusí onemocnění vůbec vzniknout. Dopřejte svým dětem možnost udržet si vlastní zuby po celý život a naučte se společně s profesionální dentální hygienistkou o zuby svých dětí pečovat. Pokud již zubní kaz vznikne, je třeba ho ošetřit. Další zubní kazy, ale díky pomůckám zubní hygieny vzniknout nemusí. Naše dentální hygienistky vám pomohou vybrat vhodné pomůcky a přípravky právě pro vaše zuby a naučí vás s nimi pracovat.

Parodontitida

Onemocnění dásní a kostí, neboli parodontitida – laicky parodontóza, je vystupňovaným zánětlivým procesem v dásních způsobeným nedostatečnou hygienou zubů a jejich mezizubních prostorů. Z nahromaděných zbytků potravy a množících se bakterií vzniká časem velmi agresivní povlak na dásni, který ji postupně ničí. Neodstraněné zbytky plaku mineralizují a tvoří zubní kámen, který dáseň drásá do krve. Efekt takového dráždění je takzvané odhalování krčků. I toto onemocnění se dá ve svém počátku plně vyléčit, v pozdějších stádiích zcela zastavit. Vždy je ale velmi důležitá spolupráce s klientem. Naše dentální hygienistky vám pečlivě odstraní zubní kámen a vaše dásně budou jako v bavlnce. Výkon je vždy prováděn v lokálním znecitlivění, zákrok je zcela bezbolestný! Léčba parodontitid je časově velmi krátká v porovnání s délkou trvání onemocnění.

Bělení zubů

Provádíme estetické bělení zubů, domácí a ordinační formou. Používáme nejnovější produkty na trhu a moderní postupy. Zářivě bílé zuby můžete mít i vy! Specialistky na zubní hygienu vám doporučí a poradí nejvhodnější způsob bělení vašich zubů a odborně provedou instruktáž péče o bělené zuby.

K veškerým možnostem ošetření Vám rádi poskytneme podrobnější informace v naší ordinaci.